Шановні батьки!

У 2018-2019 навчальному році підготовчі курси для майбутніх першокласників не плануються.

                                                                                                                                           Адміністрація школи


 

Додаток

до листа НМЦ

26.12.2016№03-04/1011

 

Методичні рекомендації

з організації дозвілля молодших школярів

під час карантину та зимових канікул

в освітній системі м. Запоріжжя

 

Шановні батьки! Грип крокує Україною: через перевищення епідеміологічного порогу закрилися на карантин школи, спортивні секції та гуртки. І все ж таки памꞌятайте, карантин - не канікули. Напевно, вчителі задають на час карантину підготувати якийсь матеріал, а якщо ні - повторити. Знайдіть з дитиною в інтернеті додаткову цікаву інформацію з пройденого матеріалу, подивіться  документальні фільми, які розширять знання дитини в рамках шкільної програми.

 

Якщо дитина знаходиться вдома, для неї можна придумати масу корисних, творчих розваг:

1.       Читання книг.

Через загальну завантаженість і тиск масової культури відеорозваг у наші  дні діти майже перестали читати.  При вашій підтримці  час карантину можна використати для прочитання цікавих книг. А приклади поведінки улюблених героїв допоможуть сформувати в дитині кращі риси характеру. Можете використати список літератури, що пропонує школа, можете скласти разом із дитиною свій. Пропонуємо вашій увазі твори, з якими залюбки познайомляться діти. 

¾   В. Нестайко:  «Тореадори...»  (в сучасному перевиданні) та цикл про Лісову школу.

¾   З. Мензатюк:  казки, «Таємниця козацької шаблі».

¾   К. Ковальська: «Канікули прибульців із Салатти» 

¾   В. Рутківський: «Сторожова застава» та «Джури...» 

2.   Заняття творчістю.

В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду. Спектр їх величезний: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів тощо.

¾   https://vk.com/vagon_idej - майстер-класи, описи, схеми, викрійки, надихаючі фото і дуже багато чого ще.

¾   tvorilka.in.ua - українська творчість cвоїми руками: сувеніри, подарунки, прикраси, поробки та інше.

¾   ueeu.in.ua/...klasy.../master-klassyi-po-apsajklin - майстер-класи з апсайклінгу та хенд-мейду. 

¾   tochka.net - 5 цікавих Youtube-каналів для рукодільниць.

¾   homester.com.ua/decor/holidays/novogodnij-hendmejd-ukrashenija  - ідеї новорічних хенд-мейд прикрас.

3.      Ведення щоденника.

Психологи вважають, що ведення щоденника з раннього шкільного віку розвиває пам'ять і здатність чітко висловлюватись.

4.                Приділіть дитині частину свого вільного часу.

Грайте з дітьми у настільні ігри, розвꞌязуйте цікаві задачі, розгадуйте кросворди. Логічні задачі, кросворди не тільки розвивають вміння довго концентруватися на одному предметі, але і вчать досягати бажаного. А вашим помічником в організації дозвілля малечі стануть матеріали інтелектуальної гри «Зрозумій мене» (розробленої як грантова робота редакції журналу «Клякса») та завдання для проведення   інтелектуальних змагань «Всезнайки» (розміщені на офіційному сайті НМЦ департаменту освіти і науки м. Запоріжжя znmc.ucoz.ru)

5.                Колаж бажань з вирізок старих журналів.

Це буде цікаво дитині і займе її на тривалий час. А ви зможете дізнатися багато нового  про свою малечу.

6.                Вчитися перед TV

На сьогоднішній день оператори платного телебачення пропонують батькам великий вибір дитячих каналів з переважанням мультиплікаційного продукту різного змісту

¾   «Піксель» - дитячий пізнавальний анімаційний канал (представництво каналу говорить, що його позиціонують не як дитячий, а як сімейний канал). В ефірі виходять мультсеріали різних світових виробників, класика вітчизняної мультиплікації, а також інтерактивні проекти власного виробництва, «що пропагують сімейні і духовні цінності та сприяють всебічному розвитку малюка».

¾   English club – перший телевізійний канал для тих, хто вивчає англійську мову. Це унікальна можливість для телеглядачів вдосконалити знання англійської мови за допомогою телебачення. Телепрограми каналу English club розроблені викладачами, філологами і методистами із США, Канади, Великобританії, України. Всі програми зібрані в спеціальні блоки для глядачів з різним рівнем знання англійської. Таким чином, глядачі завжди можуть вибрати для себе ті програми, які відповідають їх рівню знання англійської мови.

Сайт каналу: www.english-club.tv

¾   «Да Вінчі Ленінг» - новаторський і єдиний в своєму роді освітній канал, який допомагає допитливим людям будь-якого віку йти по нескінченному шляху пізнання. Аудиторія «Да Вінчі» становить мільйони глядачів по всьому світу, канал транслює 16 локалізованих версій в 100 країнах. «Да Вінчі Ленінг» працює в рамках холдингу «Да Вінчі Медіа», міжнародної команди ентузіастів своєї справи, які розвивають канал і прищеплюють любов до знань в різних країнах за допомогою цікавих заходів, спільних проектів і акцій.

¾   Малятко TV – перший український телевізійний канал для дітей. В ефірі з 1 серпня 2009 року. Доступ – вільний. Поширення – через сателіт і через міські кабельні мережі.

Сайт каналу: www.malyatko-tv.com.ua

¾   На каналі Viasat Nature Ви і Ваша сім`я дізнаєтеся про природу всіх куточків Землі. Висока якість технологій зйомок перенесе Вас в світ як небезпечних хижаків, так і беззахисних ссавців. Зворушливі сюжети про різні етапи життя «братів наших менших» розширять Ваше уявлення про природу. Канал зроблений з особливою теплотою як для дорослої аудиторії, так і для маленьких глядачів, які тільки пізнають всі особливості навколишнього світу.

Сайт каналу: www.viasat-channels.tvtv

7.       Цікаві сайти для дітей

Сучасні діти іноді відірватися не можуть від телефонів, планшетів чи комп'ютерів. Використайте це з користю. Інтернет пропонує багато можливостей для розвитку дітей.

¾   http://abetka.ukrlife.org - дуже велика дитяча сторінка для маленьких українців. Абетки, казки, читанка, усмішки, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.

¾   http://www.solnet.ee – на дитячому розважально-пізнавальному порталі "СОНЕЧКО"  представлений різноманітний матеріал: ігри, казки, розмальовки, віршики, загадки, прислів'я,  кросворди, ребуси, оповідання про звірят, уроки хороших манер, сценарії дитячих свят, фотогалерея.

¾   http://kazkar.at.ua - сайт, на якому кожний зможе прочитати або прослухати свою улюблену казку.

¾   http://www.usovi.com.ua  – освітньо-розважальний online клуб для дітей та їх батьків пропонує  інтрекативні online уроки для дітей.

¾   http://www.soroka-vorona.info сайт для дітей та батьків містить багато корисних матеріалів для виховання та розвитку дітей різного віку. Серед іншого: казки, віршики, пісні, загадки, частівки, скоромовки, мультфільми, розмальовки, статті про виховання, колискові.

¾   http://www.potomy.ru - відкрита дитяча енциклопедія, яка містить наступні блоки: світ навколо нас, як все це починалось, флора і фауна, історія винаходів. Сайт буде цікавим для учнів початкової і старшої шкіл.

¾   http://www.detkiuch.ru - сайт містить статті про дітей, навчальні та розвиваючі програми для малюків і школярів, які можна скачати безкоштовно, дитяче навчальне відео, кращі мультфільми, казки і книги, всі флеш ігри онлайн для розвитку, розмальовки, картинки, пісеньки караоке і багато іншого.

¾   http://detskie-skazki.com  казки для дітей фольклорні та авторські, міфи та легенди, казки народів світу.

¾   http://fairy.big-book.net – всі казки світу на одному сайті.

 

При правильній організації навчального процесу та тісному емоційному контакті батьків з дитиною карантин може стати приводом краще відчути навчальні навички своєї дитини, допомогти їй розвинути самостійність, відповідальність, здатність до планування та управління своїм часом.

 

Здоровꞌя Вам і Вашим дітям !

 

 

10 кроків, щоб стати кращими батьками

1.  Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

2.  Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.

3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам'ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.

4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.

5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.

6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.

7.  Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.

8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.

9.  У кожній сім'ї є свої правила. Будьте послідовними при їх дотриманні і намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого - відміняється.

10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.